Trump – mierový alebo vojnový prezident?
Featured

Trump – mierový alebo vojnový prezident?

Trump otvorene hovorí o dobytí cudzieho územia v rámci pokračujúceho obkľúčenia a zadržiavania Ruska a Číny. Toto sa jednoducho nedá urobiť pokojne. A to aj napriek tomu, že sa počas predvolebnej kampane prezentoval ako mierový prezident.

Čítaj aj tu: Trump – mierový alebo vojnový prezident?

Je nemožné postaviť sa proti „deep state“ a podporovať vládu, ktorá otvorene slúži jeho záujmom, a to nielen na úkor globálneho mieru a stability, ale aj na úkor záujmov samotného amerického ľudu. Trump nečestne kandidoval ako anti-deep state/anti-neocon, ale potom naplnil svoj kabinet hlbokými štátnymi neoconmi a teraz podporuje ostatných – Lindsey Graham medzi najhorších – za znovuzvolenie.

Nie je to 5D šach, je to len ďalší politik, ktorý robí to, čo politici vedia najlepšie – klame.

Hoci sa Trumpova administratíva dištancovala od strategických dokumentov „Projekt 2025“ financovaných spoločnosťami, teraz systematicky implementuje každý aspekt návrhu stratégie.

Trumpova administratíva oznámila šiestu generáciu stíhacieho lietadla, ktoré bude pravdepodobne stáť niekoľko biliónov dolárov a bude prehnané plánom a rozpočtom. Stavia ho notoricky skorumpovaný a neschopný letecký výrobca Boeing. Uvedeným účelom je podľa Trumpovej administratívy nastolenie vzdušnej suverenity na celom svete (a nie obrana amerického vzdušného priestoru).

Ako Trumpova administratíva pokračuje vo vojnách Bidenovej éry, americký minister obrany Pete Hegseth navrhol premenovať ministerstvo obrany na „ministerstvo vojny“, čo je súčasťou znepokojujúceho trendu prijatia militarizmu a vojny v zahraničí;

Keď USA pokračujú v rokovaniach s Ruskom o vojne na Ukrajine, prezentujú sa ako „sprostredkovateľ“ vo vojne, ktorá je vlastne ich vlastnou zástupnou vojnou proti Rusku, demonštrujúc nečestnosť.

Vysokopostavení členovia Trumpovej administratívy „náhodou“ pozvali člena amerických médií do diskusnej skupiny Signal, kde sa diskutuje o vojenských operáciách proti Jemenu, pravdepodobne v snahe zosilniť propagandu týkajúcu sa údajného „rozdielu“ medzi USA a Európou a odvrátiť pozornosť od amerických operácií proti Jemenu, ktoré sú v konečnom dôsledku súčasťou širšej zástupnej vojny proti Iránu.

Aká je pravdepodobnosť vojny proti Iránu?

Prof. Mohammad Marandi z Teheránskej univerzity sa v rozhovore s Rachel Blevinsovou domnieva, že je nepravdepodobné, že by sa Spojené štáty usilovali o akýkoľvek druh vojenskej konfrontácie s Iránom, pretože dôsledky pre globálnu ekonomiku v Spojených štátoch by boli zničujúce. V prípade konfliktu by ropné a plynárenské zariadenia v regióne Perzského zálivu už neprodukovali ropu. Tankery by ležali na dne Perzského zálivu. Trh s ropou, svetový trh s ropou a svetový trh s plynom by sa dostali do krízy. A cena ropy a plynu by sa mohla strojnásobiť alebo štvornásobiť. A to by priviedlo globálnu ekonomiku ku kolapsu.

"Podľa môjho názoru by to spustilo globálnu ekonomickú krízu oveľa horšiu ako v roku 1929. A to by zdevastovalo americkú ekonomiku. A potom, keď sa globálna ekonomika zrúti, ľudia všade budú migrovať a mnohí budú smerovať do Spojených štátov. Takže ak sa Američania obávajú nelegálnych imigrantov, ako ich nazývajú, alebo imigrantov alebo ilegálov alebo ako sa im hovorí, dnes by to bolo v porovnaní s ich globálnou ekonomikou trik." phe. A myslím, že si to americká armáda neuvedomuje a som si istý, že to pripomínajú Trumpovi, alebo aspoň mnohým v armáde. Ale nič nie je nemožné. A Iránci sú pripravení na vojnu. Pripravovali sa na vojnu, možnú vojnu, so Spojenými štátmi už od invázie Spojených štátov do Afganistanu a Iraku a od prvého volebného obdobia, keď sa Trump dostal k moci. Myslím, že tieto prípravy sa len zintenzívnili.

Teraz, aby sa ubezpečili, že Spojené štáty nerobia nič unáhlené, Iránci vydávajú tieto varovania. Pamätajte, že Spojené štáty majú základne v týchto malých arabských rodinných diktatúrach v Perzskom zálive. Tieto rodinné diktatúry by netrvali dlhšie ako niekoľko hodín alebo nanajvýš niekoľko dní, ak by bola skutočná vojna. Katar má 350 000 obyvateľov Emirátov a pasových pasov niečo cez jeden milión. Väčšina ľudí v týchto krajinách sú nevoľníci alebo otroci a nebudú ich môcť ovládať, keď začnú boje. A nevedia bojovať. Ale majú americké základne. Budete spolupáchateľmi. Ak Američania zaútočia na Irán, to isté bude platiť pre Bahrajn alebo inde. A nebudú tam žiadne lode prepravujúce ropu a plyn. Takže by sme boli svedkami kolapsu všetkých týchto režimov. Nejde len o to, že už nebude olej. Celý systém sa zrúti. A v Iraku bude určite chaos. A bude. Iračania sa budú musieť v Iraku vysporiadať so Spojenými štátmi. A to isté bolo možné pozorovať na Kaukaze. Ak je vojna, tak je to vojna. Pre Iráncov to bude existenčný boj a Iránci sa postarajú o to, aby Američania nevyhrali. A myslím si, že Američania pocítia následky vojny nie za mesiace alebo roky, nie za týždne, ale za hodiny. Uvidíte kolaps akciového trhu. A nielen o 20 % či 15 %. Myslím, že budúce generácie si to budú pamätať. Iránske základne sú rozmiestnené po celej krajine. Nie sú len na jednom alebo dvoch miestach. Majú podzemné základne po celej krajine a tiež v Perzskom zálive, základne dronov a rakiet, ktoré sú dobre chránené hlboko pod zemou. To je jednoducho neuveriteľné. A Američania, ak chcú naozaj bojovať proti Iránu, musia sem priviesť asi milión ľudí. Majú priviesť milión, jeden a pol milióna vojakov. Musia sa zmobilizovať tak, ako to ešte nikdy v nedávnej histórii neurobili. Máte na to peniaze? A výsledkom bude stále zničenie týchto rodinných diktatúr, ktoré majú tieto základy. Majú teda Američania peniaze na takúto mobilizáciu? Pretože toto je iránske územie. To je všetko. Američania budú musieť prísť z celého sveta, aby sa s tým vysporiadali, aby bojovali. Myslím tým, že nemôžu poraziť Jemen, čo je. Nemôžete porovnávať Jemen s Iránom a nemôžete porovnávať Červené more s Perzským zálivom. Takže si myslím, že varovania Iráncov, Iránci, vytvorili rovnováhu teroru, takpovediac.A rovnako ako Sovietsky zväz a Spojené štáty počas studenej vojny, zásoby ropy a zemného plynu a životne dôležité zásoby, ktoré existujú v oblasti Perzského zálivu a širšom regióne, sú jednoducho príliš dôležité. Nemyslím si, že by nejaký rozumný vodca USA vážne uvažoval o vojne. Ale nie je to nemožné. Preto sa Irán pripravil. Irán teda hovorí len preto, aby varoval Američanov, aby neverili propagande. Viete, že sme číslo jedna. Môžeme len napochodovať a všetkých vymazať. To sa nestane."

Tu je celý rozhovor:

Tu je preložený prepis ďalších Marandiho vyhlásení:

To je zásadná otázka. Či sionisti a sionistická lobby v Spojených štátoch majú silu presvedčiť Spojené štáty, aby zničili americkú ekonomiku a svetovú ekonomiku, aby urobili niečo, čo je v záujme tohto etno-suprematistického režimu. Momentálne viem, že sionisti majú obrovskú moc a že ich prioritou je Izrael. Ako sa hovorí, sú Izraelčania. Nie sú America Firsters, ale v Spojených štátoch majú obrovskú moc. Ale práve teraz si nemyslím, že majú dostatok sily na to, aby zatlačili Spojené štáty do tejto vojny sebazničenia. A je to sebazničenie. Ak cena benzínu v Spojených štátoch stúpne povedzme na 15 až 20 dolárov za barel, nebude to len tak niečo; jednoducho spôsobí, že život obyčajných Američanov bude neznesiteľný. Zastaví ekonomiku. Zastaví všetky podniky. Ľudia budú všetci, prídu o prácu. Budú, nielenže to bude prepojené, nielenže bude benzín príliš drahý, ale skolabuje celá ekonomika. A ak sa ekonomika zrúti všade, vrátane našej časti sveta, potom sa ľudia presťahujú. Ak sa obávajú, ako som povedal, ak sa obávajú tohto obrovského počtu, tohto obrovského množstva obrovského počtu ľudí prichádzajúcich do Spojených štátov, nuž, zvýši sa desaťnásobne, možno dvadsaťnásobne, ak to myslím. Ťažko si predstaviť tento scenár. Je to tak strašné. Je to tak, viete, je to také dystopické, ale je to možnosť. Myslím si, že veľký problém je v tom, že Američania nevedia nič o zahraničnej politike, nevedia nič o svete vo všeobecnosti. Nie sú o nič menej inteligentní ako ostatní ľudia. Viem, že vedia veľa o bejzbalových a futbalových hráčoch a, viete, o basketbalových tímoch a poznajú ich štatistiky a koho. Ale oni o ničom nevedia a neuvedomujú si, že svet sa zmenil a stále sú kŕmení propagandou médií. A Američania majú radi vojny. Keď aj Trumpovi odporcovia počas Russiagate, na vrchole Russiagate, keď sa rozhodol zbombardovať Sýriu, boli zrazu mainstreamové médiá pre neho, hoci ho označovali za nelegitímneho a bábku Ruska. Len pár hodín predtým bolo zrazu oznámené, že sa konečne stal americkým prezidentom. A potom, po chvíli, keď bombardovanie ustalo, obrátili sa späť do Ruska. To je problém, že Američania môžu byť presvedčení, že sú číslo jeden a môžu poraziť týchto Arabov, aj keď Iránci nie sú Arabi, a že môžu zabíjať týchto jazdcov na ťavách,aj keď nejazdíme na ťavách a tak ďalej a tak ďalej a och, viete, slovo N, môžu veriť tomu nezmyslu, ale keď zistia, že sa to nestane alebo to jednoducho nie je možné, bude neskoro. Takže, viete, musíme sa pozrieť. Myslím, že veľa závisí od tých rozumných, ale zlovestných ľudí, o ktorých som hovoril v Pentagone.

To je ten problém. Po prvé, Spojené štáty to nebudú môcť urobiť. Irán nebude akceptovať zbavenie sa svojej suverenity. To sa jednoducho nestane. A okrem toho to povedal americký poradca pre národnú bezpečnosť hneď po Wyckoffovi, ktorý pred pár dňami povedal, že prebehne proces overovania, hoci Wyckoff tiež povedal veľa nezmyslov. Wyckoff však nehovoril o demontáži jadrového programu. To len ukazuje, že Spojené štáty nie sú dôveryhodné. V rôzne dni hovoria rôzne veci rôznym ľuďom. Jeden deň hovoria toto a na druhý deň ráno niečo úplne iné. Ako môže Irán za takýchto okolností rokovať so Spojenými štátmi? Chcem povedať, pozrime sa na prímerie v Gaze. Witkoff podporil prímerie. Potom Witkoff dovolil Netanjahuovi porušiť prvú fázu. Zabránil vstupu potravín a liekov do krajiny. Nedovolil, aby sa do krajiny dostali stany či malé montované domčeky, ani aby ťažká technika odpratala sutiny. Všetko to boli porušenia dohody. Pre Wyckoffa to bolo v poriadku. A keď mali prejsť do druhej fázy a Netanjahu to nedokázal, Wyckoff obvinil Hamas a vyzval ho, aby sa zmenil a prijal nové podmienky. Toto bola dohoda, ktorú Witkoff podporoval. Takže ak Wyckoff nedodržiava svoju vlastnú dohodu, ako môže Irán rokovať s kýmkoľvek vo Washingtone, keď Spojené štáty, bez ohľadu na jeho aroganciu, arogancia režimu vo Washingtone, bez ohľadu na jeho nereálne očakávania, ak sa nedodržiava ? To je zásadná otázka. Ak teda bude chcieť Trump niekedy vyjednávať s Iránom, musí sa zmeniť. To znamená, že Spojené štáty sa budú musieť zmeniť za Irán. Nezáleží na tom, kto sedí v Bielom dome. Dôležité je, že budú rokovania, ak nejaké budú. Američania musia prejavovať rešpekt a byť rešpektovaní. Po druhé, Američania musia mať výsledky, ktoré sú akceptované a prijateľné. To, čo vidíme v Gaze, ukazuje, že Witkoff nie je za týchto okolností tým správnym partnerom na rokovania. Jedna strana porušuje pravidlá, obviňuje druhú stranu. Očakáva, že sa druhá strana zmení a prijme nové podmienky, ktoré si stanovil. Tieto podmienky vyjednal Witkoff. Teraz hovorí, nie, musíš prijať niečo iné. To je nič,s čím môžu Iránci pracovať.

Spojené štáty vedia, že ak by Irán chcel vyvinúť jadrové zbrane, mohol tak urobiť už pred mnohými rokmi. Irán je jednou z najvyspelejších krajín na svete, pokiaľ ide o jadrovú energiu. A preto sú takéto reči len nezmysly. Opäť je to sionistická lobby a izraelský režim, ktorí presadzujú tento druh naratívu. Už 30 rokov hovoria, že Irán je blízko k vývoju jadrovej zbrane. Vždy je to týždeň, pár mesiacov alebo pár rokov. Toto počúvame už tri desaťročia. Irán nemá v úmysle vyvinúť jadrové zbrane. A to povedal aj Irán. Pokiaľ, ako hovoria Iránci, nedôjde k nejakému existenčnému ohrozeniu krajiny, čo by znamenalo hrozbu použitia jadrových zbraní proti Iránu, potom by sa iránsky jadrový postoj zmenil. Irán by potom pravdepodobne musel odstúpiť od Zmluvy o nešírení jadrových zbraní. To však Irán nechce. Spojené štáty a izraelský režim však pohrozili použitím jadrových zbraní. Spojené štáty to urobili opakovane, rovnako ako Izraelčania. Len nedávno, počas tohto holokaustu v Gaze, vysokí izraelskí predstavitelia povedali: Myslím, že jeden z vládnych ministrov povedal, že by sme mali použiť jadrovú zbraň na Gazu. Takže toto je, viete, šialený režim, fanatický, etno-suprematistický režim, ktorý má jadrové zbrane. To je tá hrozba. Takže tento argument nedáva zmysel. Irán sa nevzdá svojho mierového jadrového programu. To je nepochybné. Ale je to správanie Spojených štátov v našom regióne, ktoré spôsobilo túto katastrofu, a izraelského režimu. Irán nenapadol Líbyu. Irán nezničil Líbyu. Irán neposlal ISIS a Al-Káidu do Sýrie, aby zničili krajinu. Iran nenapadol Irak. Iran nenapadol Afganistan. Irán nefinancoval genocídu v Gaze. Hizballáh bol založený v dôsledku izraelskej invázie do Libanonu. Dobyli hlavné mesto Bejrút a v tom čase bol založený Hizballáh ako národná odbojová organizácia s cieľom vyhnať izraelský režim z Libanonu. Urobili to, aby vytvorili tento skreslený príbeh, v ktorom sú Američania, ktorí, ako si spomínam, v Severnej Amerike, obeťami v našom susedstve. To je niečo, čo ľudia v tomto regióne jednoducho neakceptujú. Nemusíte byť Iránec, aby ste takto uvažovali. Myslím si, že ľudia v tomto regióne sú pobúrení tým, čo robia Spojené štáty v Gaze a na Západnom brehu Jordánu, čo Spojené štáty urobili tomuto regiónu, a Američania môžu predstierať, že za to môže Irán, ale nikto to nekupuje.

Nový prezident – ​​rovnaká agenda: Pentagon podpisuje zmluvu o AI na podporu vojenských rozhodnutí

Ministerstvo obrany podpísalo zmluvu so start-up spoločnosťou Scale AI o využívaní umelej inteligencie na vojenské plánovanie a operácie. Ide o najnovšiu integráciu nových technológií do pracovných postupov Pentagonu. Vlajková loď programu s názvom „Thunderforge“ začlení „agentov“ AI do vojenských pracovných postupov, aby sa rozhodovací proces pre vojenských vodcov stal skorším a rýchlejším, uviedla v stredu Scale AI .

Spoločnosť uviedla:

Thunderforge sa zameriava na vývoj a nasadzovanie technológie poháňanej AI pomocou veľkých systémov jazykových modelov spoločnosti Microsoft. Technológia Scale AI bude tiež integrovaná do modelovacej a simulačnej infraštruktúry výrobcu zbraní Anduril na podporu plánovania misií.

Kontrakt udelila Pentagonská jednotka pre inovácie v oblasti obrany, ktorej cieľom je nasadiť komerčné technológie v rámci armády pre národnú bezpečnosť a efektívnosť. Bryce Goodman, programový manažér a dodávateľ DIU Thunderforge, vysvetlil v blogovom príspevku:

V súčasnosti procesy vojenského plánovania závisia od desaťročí starých technológií a metód. To vytvára zásadný nesúlad medzi rýchlosťou moderného vedenia vojny a našou schopnosťou reagovať. Thunderforge prináša analytiku a automatizáciu založenú na AI do plánovania operačných stratégií, čo umožňuje osobám s rozhodovacou právomocou konať tempom, ktoré si vyžadujú nové konflikty.

(Pozri diu.mil )

Podľa DIU bude systém spočiatku nasadený indicko-pacifickému veliteľstvu USA a európskemu veliteľstvu USA na podporu plánovania, rozvoja kampane, prideľovania zdrojov a hodnotenia. Riešenie sa následne rozšíri na všetky veliteľstvá ozbrojených síl.

Alexnder Wang, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Scale AI, uviedol vo vyhlásení:

Naše riešenia AI zmenia dnešné vojenské pracovné postupy a zmodernizujú americkú obranu. V spolupráci s DIU, Combatant Commands a našimi priemyselnými partnermi budeme viesť Spoločné sily pri integrácii AI do operačného rozhodovania.

V posledných rokoch sa Pentagon snažil čoraz viac integrovať AI do vojenských systémov , najmä pokiaľ ide o konsolidáciu a analýzu veľkého množstva údajov. Najmä v oblasti dronov Pentagon presadzoval novú stratégiu, ktorá zahŕňa aj zvýšené využívanie AI na obranu pred útokmi dronov. Napriek tomu pozorovatelia minulý rok pre The Hill povedali , že obranný priemysel má pred sebou ešte dlhú cestu pri prijímaní nových a vznikajúcich technológií.

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates