skcsnlendehuplrusr

  Zmeňme To

  Čo nám ukázal tento zvláštny svet?

  Ukázal nám pravý charakter ľudí. Ukázal nám charakter ľudí či v rodine, či vo vzťahoch, či medzi priateľmi, či v práci. Ukázal nám až tak toho veľa, že nakoniec zistíme…..že sme v tom sami. 

   

  Dnes každý pozerá na to, ako toho obrať o to najdôležitejšie vo vašom živote. Ukázal nám také veci, že v pravú chvíľu sa nemáte kam obrátiť, či o pomoc, či len o kus reči, či len o pohľad do očí, ba dokonca obral nás aj o slová. Veľa Vás vie, že o čom píšem, že čo tým myslím a ako. 

   

  Všímam si, že keď mi ľudia píšu, alebo mi telefonujú o pomoc, tak je cítiť v ich slovách o pomoc, počuť aj slzy. Trasie sa im hlas, ale zo strachu o svoje deti. Nie o seba, ale o svoje deti!!

   

  Počuť v ich hlase, že ich vlastní manželia kašlú na všetko, nechcú im pomáhať v tomto boji za zdravie a slobodu svojich vlastných detí, kvôli vlastnej lenivosti, kvôli svojmu prepychu, kvôli zneužívaniu vo vlastný prospech a nie v prospech rodiny, či priateľstva. 

   

  Dnes sa rieši akurát tak pokec a nič viac. Ich nezaujíma, že čo sa vlastne deje. Ich nezaujíma skutočný život. Ich nezaujíma, že máte o nich strach, aby ste ich nestratili. Mnohí viete, že o čom píšem a hovorím. To len niektorí nevedia...ba skôr nechcú pochopiť, len kvôli vlastnému prospechu. 

   

  Viete koľkých takých poznám, že ich vôbec nezaujíma táto situácia, ale skôr ich zaujíma divoký život, život úspechu vo vlastný prospech? Zaujíma ich užívať si život, ale, že ich deti majú z niečoho strach, tak to ich už vôbec nezaujíma. 

   

  Dnes už nikoho nezaujíma a ani sa nedokážu spýtať, ako kedysi: 

  Že ako sa máte sused?

  Čo je nového?

  Nechcete pomôcť s niečím? 

  Prídete na návštevu?

  Prečo nemáte úsmev na tvári?

  Čo sa vám stalo?

  Potrebujete pomôcť...pomoc?

   

  Nedokážu sa ani pozdraviť!

  Nie - nikto nič! 

  Namiesto toho dnes máte, len hnusné podrazy od takých ľudí o ktorých ste si v živote ani nepomysleli. 

  Dnes sú len ohovárania, nadávky, klamstvá… .

   

  Nemali by sme sa už konečne zamyslieť a ísť tou správnou cestou?

  Nemali by sme sa už konečne spájať? 

  Nemali by sme ukázať ďalším ľuďom tú správnu cestu? 

  Nemali by sme ukázať našim deťom ten krásny svet s úsmevom a s pocitom ochrany, že im na nich záleží viac než na sebe?

  Nemali by sme ukázať našim deťom, že je aj iný svet než tento virtuálny, ktorý je len o agresii, bez kontaktu vo svete s priateľmi?

  Nemali by sme ukázať, že nám záleží na starých rodičov?

  Nemali by sme ukázať, že nám záleží na vlastných rodičov?

   

  Camillo

  Komentárov   

  #4 Martin 11 2021-03-13 15:25
  ...Tu videla rodina s Kanady opak. Pokoj, spokojný ľudia. Teraz sú ozbrojenci v uliciach (mimo covid) na západe. Násilnosti, vysoká kriminalita. To vám priestoru médiá nepustia. Dostávam občas videá čo sa deje. Čo sa im tu nehodí označia za hoax. A že kde je cenzúra. Nie sú o nič lepší, ako boli komunisti, ba aj horší. Justícia, polícia kkorupcia. Bežného človeka hneď naháňajú, ak čosi nezaplatí. Niekoho nedokážu odsúdiť ani za milióny. Vzťahy sú na pár rokov. Každý s každým spáva, a beztrestne. Skoro každý s každým sa snaží s niekým výš...ť. tak Čo chcete. Kto má komu veriť. Len naivný hlupačik dnes verí.
  A médiá? Novinári sú tiež iba platená skorumpovaná čvarga. Kto platí ako, to píšu.
  Citovať
  #3 Martin 11 2021-03-13 15:21
  Čo sa čudujete. Pred 30 rokmi chceli ľudia zmenu. Majú ju. Prišlo sem presne to čo chceli. Chceli ísť do Ameriky. Je tu "Amerika". Chceli ísť do Európy. Sme v Európe. Kto cestoval, má rodinu za veľkou mlákou, či malou mlákou vie aký je život. Aký bol život pred 1989 tu a tam. Chceli ste kapitalizmus. Čo plačete. Keď tu bola rodina s Kanady na navsteve za socializmu, čudovali sa a závideli bežným ľuďom pevné murované domy, zdravotníctvo, školstvo zadarmo, rozvinutý priemysel, poľnohospodárstvo. Ľudia mali kľúče od domov pod rihozkami a kvetinačmi. Sused susedovi pomohol. Ľudia mohli chodiť do kostola. ... Rodina s Kanady si tu to predstavovali ako Afriky. Hlinené domy, chatrče. Tak nás médiá tam vykresľovali. Vojenská diktatúra, kde armáda striehne na uliciach, tanky, gulometne hniezda, ako v americkom filme. Tu pokoj, spokojný ľudia. Teraz sú ozbrojenci v uliciach (mimo covid) na západe. Násilnosti, vysoká kriminalita.
  Citovať
  #2 Silvia Siska Vranova 2021-03-13 09:00
  Citovanie Silvia Siska Vranova:
  pudz8

  Presne tak ľudia zabudli ,,každý sa zavrel do svojej ulitybs vidím len seba!!!svet ľudia zostalibzliv,sebecki....poznám to z vlastnej skúsenosti ..do roku 1989...sa sused zo susedom tešili z radosti a plakali spoluvnavbolom a starosťami...teraz ani pohár vody nepodáva!!!svet ľudia zostali zlý,sebecký ..a kým si to ľudia neuvedomia a nezmenia sa ..nebude to dobre ..zlo a temnota ich pohltí!!!!!
  Citovať
  #1 Silvia Siska Vranova 2021-03-13 08:55
  pudz8
  Citovať

  Pridať komentár

  Bezpečnostný kód
  Obnoviť

  O nás

   

  Cieľ a idea

  O nás

  Stanovy

   

   

  Info o politike

   

  Československý blog

  Nezávislá kontrolná činnosť politkov

  Zaujímavosti

   

   

  Kontakt

   

  OZ Dôstojnosť Slovenska

  Napíšte nám

   

   

  © DostojneSlovensko.eu 2021
  Všetky práva vyhradené.