Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Rada Európy v skutočnosti zmenila uznesenie o povinnom očkovaní
Featured

Rada Európy v skutočnosti zmenila uznesenie o povinnom očkovaní

VKontakte

 Milí aktivisti, ak chcete niečo hovoriť svojim neznalým sledovateľom, že EÚ Rada zrušila povinné očkovanie, tak ste vo veľkom omyle, pretože vy im rozprávate o Uznesení z roku 2021 a nie o Uznesení z roku 2022 !! Prv si overte skutočnosti, naštudujte si dokumenty a potom môžete tárať!!

V januári 2022 Rada Európy rozhodla, že povinné očkovanie je legitímne. Toto obracia uznesenie z roku 2021 na hlavu a zrazu umožňuje povinné očkovanie. Rada Európy sa v roku 2021 síce vyslovila proti povinnému očkovaniu a diskriminácii neočkovaných ľudí. No po novom povinné očkovanie už neporušuje Radu Európy.

Rada Európy sa vo svojom Uznesení z 27. januára 2021 jasne vyjadrila na tému „Vakcíny COVID-19: etické, právne a praktické úvahy (https://pace.coe.int/en/files/29004/html)“ . Jasný názor: Nemalo by dochádzať k diskriminácii na základe stavu očkovania.

Rozlíšenie prevrátené

Dokonca vtedy muž z ÖVP a vedúci rakúskej delegácie v Rade Európy Reinhard Lopatka ustúpil a médiám povedal, že rozhodnutie sa bude týkať iba verejného sektora, ale nie súkromného sektora. Každopádne veľmi pochybná relativizácia. Teraz však po novom Rada Európy zašla ďalej a zrazu zrušila rok starú rezolúciu.

V rezolúcii 2424 z 19. januára 2022 znie rozhodnutie úplne inak. Lebo prečo sa politici a aktivisti starajú o včerajšie klebetenie? 

V dokumente „Porážka COVID-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia “ sa v odseku 9 uvádza:

„Ako bolo zdôraznené v niekoľkých bodoch počas pandémie, „nikto nie je v bezpečí, kým nie sú v bezpečí všetci“. Parlamentné zhromaždenie preto odporúča, aby vlády a parlamenty v členských štátoch Rady Európy a na celom svete vykonali nevyhnutnú zmenu paradigmy na boj proti Covid-19 raz a navždy pomocou opatrení v oblasti verejného zdravia v súlade s ľudskými právami:

9.1. kedykoľvek:

9.1.1. dodržiavaním rád WHO a odborníkov a prispôsobovaním opatrení reakcie na pandémiu vyvíjajúcej sa miestnej situácii a najnovším vedeckým dôkazom;

9.1.2. keď je potrebné prijať zdravotné politiky, ktoré zasahujú do základných práv tým, že zabezpečia, aby sa rozhodnutia prijímali a oznamovali jasným a transparentným spôsobom, aby boli, pokiaľ je to možné, založené na dôkazoch, sledovali legitímny cieľ a aby boli primerané . Parlamenty, súdnictvo a prípadne externí odborníci by mali mať možnosť zhodnotiť a preskúmať opatrenia. Okrem toho sú potrebné priebežné hodnotenia, aby sa zabezpečilo, že opatrenia nezostanú v platnosti dlhšie, ako je potrebné, ale aby sa zvážili aj iné opatrenia, ktoré môžu byť vhodnejšie;

9.1.3. podporou očkovania, nosením masiek, dodržiavaním fyzického odstupu, hygieny rúk, vyhýbaním sa preplneným a uzavretým priestorom a zabezpečením dostatočného vetrania v školách, zdravotníckych zariadeniach a zariadeniach sociálnej starostlivosti a verejných budovách s cieľom zabrániť šíreniu ochorenia Covid-19 bez toho, aby bolo potrebné zatvárať veľké časti spoločnosti.

Mimochodom, jeden príspevok napísal Stefan Schennach, spolkový radca SPÖ pre Viedeň. Počas rozpravy o povinnom očkovaní vo Spolkovej rade sa hrdo pochválil vytvorením „nového diela“. Predniesol tiež chválu za vedu a „ účinnú vakcínu, ktorá chráni pred smrťou“.

Na konci januára 2021 to nebolo známe, hovorí Schennach. V skutočnosti sa vakcína Covid už v tom čase zúrivo aplikovala. S nemalou dávkou arogancie povedal „drahým pisateľom listov“ (kritikom povinného očkovania), že „už to nie je nerešpektovanie Rady Európy, ak sa tu dnes rozhodneme pre povinnosť“.

Kritický deviaty odsek nového uznesenia obsahuje ďalšie body, ktoré vás nechajú takmer bez slov. V bode 9.3.2.3. Jednostranné kroky štátu, aké chcelo podniknúť Slovensko, sú legitímne, ale včas sme to zastavili: tu čítaj28.10.2021 Bolo podané prvé trestné oznámenie ohľadom očkovania na GP, lebo sa zistili aj skutočnosti z EÚ podľa dokumentov. Nikto to neurobil ako si myslí verejnosť len preto, lebo rôzni aktivisti len kecali a nekonali, klamali verejnosť falošnými online petíciami, falošným trestným a podobne.

⇓Odporúčam aj tento článok⇓

Ako málo stačí k zavedeniu povinného očkovania mRNA vakcínami, po nových zisteniach z Bruselu už im nič nebude brániť

 

. V odseku 9.4. Vyžaduje sa „účinné opatrenia proti dezinformáciám, dezinformáciám a váhavosti v súvislosti s vakcínami proti Covid“, ako aj „regulácia platforiem sociálnych médií“.

A ide ešte ďalej:

9.4.3. iniciovať verejnú diskusiu o možnom zavedení požiadaviek na očkovanie pre určité skupiny alebo všeobecnú populáciu; Takéto očkovacie povinnosti by sa však nemali vzťahovať na osoby, ktoré by nemali byť očkované zo zdravotných dôvodov, a na deti, kým a pokiaľ nie je zabezpečená plná bezpečnosť a účinnosť všetkých vakcín sprístupnených deťom, berúc do úvahy najlepší záujem dieťaťa v súlade s s Dohovorom OSN o právach dieťaťa.

⇓Odporúčam články⇓

Odporúčanie Komisie o integrovaných systémoch ochrany detí: Záujem dieťaťa na prvom mieste, schválené , 

24.6.2022 Rada Európy o očkovaní detí, rúško, digitálne pasy, hlasovanie o pandemickej zmluve s WHO!!

Rada Európy nemá nič spoločné s EÚ, rozhodnutie nemá až tak pre členské štáty právnu záväznosť. Rusko je tiež členom Rady Európy. EÚ potom preberá tieto rozhodnutia do svojich právne záväzných aktov.

Slovensko vtedy v Parlamentnej rade zastupovalo:

Zoznam členov:

Záborská, Anna(Klub OĽANO)vedúca

Beluský, Martin(nie je členom poslaneckého klubu)člen (ĽSNS)

Halgašová, Jarmila(Klub SaS)členka

Šeliga, Juraj(nie je členom poslaneckého klubu)člen (Za Ľudí)

Andrejuvová, Anna(Klub OĽANO)náhradníčka

Kočiš, Eduard(nie je členom poslaneckého klubu)náhradník (Republika)

Žiak, Miroslav(Klub SaS)náhradník

⇓V jednom článku už som o tom písal⇓

24.6.2022 Rada Európy o očkovaní detí, rúško, digitálne pasy, hlasovanie o pandemickej zmluve s WHO!!

Celé uznesenie

Poraziť Covid-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia

Rezolúcia 2424 (2022)

Rozprava zhromaždenia 27. januára 2022 (7. schôdza) (pozri dokument 15444 , správa Výboru pre sociálne veci, zdravie a trvalo udržateľný rozvoj, spravodajca: pán Stefan Schennach). Text prijatý zhromaždením 27. januára 2022 (7. schôdza). Pozri tiež odporúčanie 2222 (2022) .

1. Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) bolo do 19. januára 2022 nahlásených viac ako 332 miliónov potvrdených prípadov Covid-19, vrátane viac ako 5,5 milióna úmrtí. v mnohých častiach sveta podceňovaný. V súčasnosti zaznamenávajú najviac prípadov európske a americké regióny WHO, pretože rýchlo rastúci variant Omicron vytláča predtým dominantný variant Delta. Len v európskom regióne bolo za sedem dní zaznamenaných takmer 9 miliónov prípadov a viac ako 21 000 úmrtí.
 
2. Zároveň bolo doteraz podaných takmer 10 miliárd dávok vakcíny, čo je úžasný výkon len dva roky po prvom objavení vírusu. Vakcíny schválené WHO sa ukázali ako bezpečné a veľmi účinné pri znižovaní závažnosti ochorenia. Celosvetová distribúcia a využívanie vakcín však neboli ani spravodlivé, ani dostatočné: v európskom regióne je plne zaočkovaných 57 zo 100 osôb, ale v africkom regióne iba 7 zo 100 osôb. Napriek práci mechanizmu COVAX, ktorý v roku 2021 vyhral Cenu Rady Európy Sever-Juh, v krajinách s nižšími príjmami je plne zaočkovaných iba 5 osôb zo 100, zatiaľ čo krajiny s vyššími strednými príjmami a krajiny s vysokými príjmami sú už plne zaočkované. 68 zo 100 osôb. Vo všetkých krajinách je potrebné urýchlene riešiť rozšírené dezinformácie o očkovaní a váhavosť.
 
3. Pripravujú sa ďalšie vakcíny proti Covid-19 s použitím rôznych techník s cieľom riešiť „imunitné úniky“, dosiahnuť sterilizačnú imunitu a vyvinúť všeobecnú vakcínu proti všetkým variantom Covid-19. Začínajú sa povoľovať aj prvé špecifické liečby Covid-19, prekvapivo účinné, ak sa užívajú krátko po infekcii. Aby tieto liečby splnili svoj sľub, vyžadujú si účinné a dostupné testovanie a systémy sledovania kontaktov, ako aj odstránenie prekážok globálnej spravodlivej výroby a distribúcie na celom svete.
 
4. Zhromaždenie víta globálne iniciatívy podporujúce solidaritu v boji proti pandémii, vrátane úsilia krajín, ktoré dodali vakcíny proti Covid-19, a usporiadanie 31. mimoriadneho zasadnutia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov v reakcii na Covid -19 pandémie, ktorá sa odohrala 3. a 4. decembra 2020. Zdôrazňuje dôležitosť medzinárodnej spolupráce a účinného multilateralizmu pri zabezpečení toho, aby všetky štáty, najmä rozvojové štáty, mali cenovo dostupné, včasný, spravodlivý a univerzálny prístup k vakcínam proti Covid-19 s cieľom minimalizovať negatívne účinky vo všetkých postihnutých štátoch a poraziť pandémiu. V tejto súvislosti Zhromaždenie pripomína príslušné rezolúcie prijaté Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov a Radou Organizácie Spojených národov pre ľudské práva.
 
5. Žiaľ, značné percento ľudí, ktorí prežili infekciu Covid-19, bude mať pretrvávajúce symptómy („dlhý Covid“), niektoré závažné. Doterajšie výskumy ukazujú, že je postihnutých asi 10 % až 20 % všetkých dospelých infikovaných vírusom, čo značne zaťažuje systémy zdravotnej starostlivosti a ekonomiky, nehovoriac o kvalite života týchto nových pacientov s chronickými chorobami, z ktorých mnohí trpia pomerne mladé a pred infekciou boli zdravé a aktívne. Vlády musia z toho urobiť prioritu v oblasti verejného zdravia a urýchlene vyčleniť potrebné zdroje na výskum stavu a liečby osôb trpiacich post-Covid-19 symptómami, aby sa zachovalo právo na zdravie.
 
6. Situácia v oblasti duševného zdravia sa na celom svete zhoršila v dôsledku chronického stresu a neistoty prežívania pandémie, čo zvyšuje všeobecnú chorobnosť. S vývojom vírusu na nové a infekčnejšie varianty, niektoré vyhýbanie sa imunite poskytovanej vakcínami a predchádzajúcou infekciou, následné vlny infekcie Covid-19 viedli vo väčšine krajín k dlhým čakacím zoznamom na liečbu iných chorôb, čo ešte viac prehĺbilo všeobecnú zdravotnú krízu. Okrem toho pandémia odhalila nerovnosť v našich zdravotných systémoch a nedostatok dostatočného financovania, čo má za následok okrem iného prepracovaný zdravotnícky personál a nedostatočné lôžka v nemocniciach. Toto treba urýchlene riešiť.
 
7. Pandémia Covid-19 je však oveľa viac než len zdravotná kríza, pretože ovplyvňuje spoločnosti a ekonomiky v ich jadre, pričom narastá chudoba a nerovnosti v rámci členských štátov aj celosvetovo, čo má za následok aj neúspech pri dosahovaní Ciele trvalo udržateľného rozvoja Organizácie Spojených národov. Opäť sú neprimerane zasiahnutí pracujúci ľudia, rodičia, deti, ženy, zraniteľné osoby a marginalizovaní jednotlivci.
 
8. Je preto naliehavé, aby sa všetky krajiny doteraz poučili z pandémie, počnúc implementáciou nevyhnutných opatrení v oblasti verejného zdravia a sociálnych vecí s cieľom dostať pandémiu pod kontrolu. Vysoké miery infekcie nemožno tolerovať nikde, pretože každá infekcia dáva vírusu novú šancu zmutovať, a tak sa stať infekčnejším, virulentnejším a/alebo schopným uniknúť imunite – vytvára zdanlivo nekonečný cyklus vĺn chorôb. Tieto cykly nútia tých, ktorí rozhodujú, k rozhodným rozhodnutiam medzi „životom s vírusom“ a veľkým bremenom chorôb a smrti, ktoré vírus na jednej strane prináša, a na druhej strane prijímaním tvrdých opatrení v oblasti verejného zdravia a sociálnych opatrení na ochranu zdravotných systémov pred kolaps, s narušením našich ekonomík, našich vzdelávacích systémov a našich spoločností, ktoré tieto opatrenia prinášajú.
 
9. Ako bolo počas pandémie niekoľkokrát zdôraznené, „nikto nie je v bezpečí, kým nie sú v bezpečí všetci“. Parlamentné zhromaždenie preto odporúča, aby vlády a parlamenty v členských štátoch Rady Európy a na celom svete vykonali nevyhnutnú zmenu paradigmy s cieľom raz a navždy poraziť Covid-19 pomocou opatrení v oblasti verejného zdravia a spôsobom, ktorý je v súlade s ľudskými právami:
9.1 vždy:
9.1.1 dodržiavaním odporúčaní WHO a odborníkov a prispôsobovaním opatrení na kontrolu pandémie vyvíjajúcej sa miestnej situácii av súlade s vyvíjajúcimi sa vedeckými poznatkami;
9.1.2 keď je potrebné zaviesť opatrenia v oblasti verejného zdravia, ktoré zasahujú do základných práv, a to tak, že sa zabezpečí, aby sa rozhodnutia prijímali a oznamovali jasným a transparentným spôsobom, aby boli podľa možnosti založené na dôkazoch, spĺňali legitímny cieľ a boli primerané . Parlamenty, súdnictvo a prípadne externí odborníci by mali mať možnosť posúdiť a preskúmať opatrenia. Okrem toho sú potrebné neustále hodnotenia, aby sa zabezpečilo, že opatrenia nebudú zavedené dlhšie, ako je potrebné, ale aby sa zvážili aj iné opatrenia, ktoré môžu byť vhodnejšie;
9.1.3 podporovaním očkovania, nosenia masiek, udržiavaním fyzického odstupu, hygienou rúk, vyhýbaním sa preplneným a uzavretým priestorom a zabezpečením riadneho vetrania v školách, zdravotníckych zariadeniach a zariadeniach sociálnej starostlivosti a verejných budovách s cieľom zabrániť šíreniu Covid-19 bez toho, aby sme museli uzavrieť veľkú časť spoločnosti;
9.2 v súvislosti so znížením miery infekcie:
9.2.1 zavedením včasnej a postupnej reakcie na rastúcu mieru infekcií v súlade s usmerneniami WHO, prispôsobenej miestnym okolnostiam v ohniskách pandémie, pri implementácii vhodných opatrení na kompenzáciu akéhokoľvek negatívneho vplyvu a rešpektovaní zásady proporcionality, najmä:
9.2.1.1 rozvoj výrobných kapacít, distribúcie a zváženie povinného používania vysokokvalitných masiek (postupný prechod na masky štandardu FFP2, ak je to možné) vo vysoko rizikových situáciách (napríklad vo verejnej doprave, v preplnených priestoroch vo vnútri a vonku a v školách ); a pokiaľ je to možné, bezplatné poskytovanie takýchto masiek zraniteľným skupinám;
9.2.1.2 bezplatné sprístupnenie vhodného testovania na Covid-19 používateľom, najmä zdravotníckemu personálu a personálu sociálnej starostlivosti, deťom a školskému personálu, nevyhnutným pracovníkom, kontaktným osobám a osobám s príznakmi;
9.2.1.3 používať osvedčenia o očkovaní len na ich určený účel monitorovania účinnosti vakcíny, potenciálnych vedľajších účinkov a nežiaducich udalostí, ako to vyzvalo Zhromaždenie vo svojej rezolúcii 2361 (2021) „Vakcíny proti Covid-19: etické, právne a praktické úvahy“, ak je to vhodné;
9.2.1.4 podpora práce z domu tam, kde je to možné av prípade potreby;
9.2.1.5 zváženie zavedenia iných osvedčených opatrení na kontrolu infekcií, ak a keď to bude potrebné, keď miera nákazy prudko stúpne (ako je obmedzenie maximálnej kapacity pre podniky a podujatia, kde je riziko nákazy vysoké), a zároveň ponechať školy, univerzity a podniky otvorené tak dlho, ako je to možné;
9.2.2 zabezpečením prerušenia infekčných reťazcov a ochrany zraniteľných osôb pred infekciou:
9.2.2.1 zaviesť účinné, dostupné a cenovo dostupné testovacie systémy, ako aj systémy sledovania kontaktov;
9.2.2.2 nariadenie dostatočne dlhého obdobia izolácie pre infikovaných a dostatočne dlhej karantény pre prípady kontaktu (na základe odporúčaní WHO a odborníkov v oblasti verejného zdravia) a zabezpečenie potrebnej finančnej, logistickej a inej podpory pre postihnutých. skutočne dodržiavali poskytnuté usmernenia a aby boli zaručené ich hospodárske a sociálne práva zakotvené v Európskej sociálnej charte (ETS č. 35);
9.2.2.3 chrániť vysoko zraniteľné osoby pred infekciou, a to aj prostredníctvom legislatívy o očkovaní pre zdravotnícky personál alebo personál sociálnej starostlivosti, ktorý je s nimi v kontakte, a zabezpečiť, aby bola k dispozícii potrebná finančná, logistická a iná podpora, aby boli opatrenia účinné, a že sú zaručené ich hospodárske a sociálne práva zakotvené v Európskej sociálnej charte;
9.3 pokiaľ ide o zabezpečenie spravodlivej distribúcie vakcín a liečby na celom svete:
9.3.1 zabezpečením toho, aby trhové podmienky už neznevýhodňovali krajiny s menšou ekonomickou silou:
9.3.1.1 prejaviť silnejší záväzok financovať globálnu reakciu, a to aj prostredníctvom mechanizmu COVAX;
9.3.1.2 opätovné potvrdenie výzvy zhromaždenia v jeho rezolúcii 2361 (2021) a prekonanie prekážok celosvetovej spravodlivej výroby a distribúcie, a to aj prostredníctvom podpory Dohody Svetovej obchodnej organizácie o obchodných aspektoch práv duševného vlastníctva (TRIPS) v prípade vakcín a liečby počas pandémia, transfer technológií a zvyšovanie miestnej výrobnej kapacity;
9.3.2 vyhýbaním sa diskriminácii medzi krajinami a v rámci krajín:
9.3.2.1 vzájomne uznávať osvedčenia o očkovaní vydané členskými štátmi Rady Európy, ako aj osvedčenia o očkovaní všetkých vakcín schválených WHO;
9.3.2.2 dodržiavať rady WHO a vyhýbať sa zavedeniu neúčinných plošných zákazov cestovania, keď sa objavia nové varianty;
9.3.2.3 na základe rád nezávislých národných, európskych a medzinárodných bioetických výborov a inštitúcií, ako aj WHO, pri navrhovaní a implementácii stratégií pre spravodlivú distribúciu vakcín a liečby Covid-19 v rámci štátov;
9.4 s ohľadom na dostatočný príjem vakcíny:
9.4.1 zabezpečením bezplatného, ​​účinného a ľahkého prístupu k očkovaniu pre všetkých, ktorým je použitie vakcíny povolené, pri rešpektovaní zásady spravodlivého prístupu k zdravotnej starostlivosti, ako je stanovené v článku 3 Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti ľudskej bytosti v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny: Dohovor o ľudských právach a biomedicíne (ETS č. 164, Dohovor z Ovieda);
9.4.2 prijatím účinných opatrení na boj proti dezinformáciám, dezinformáciám a váhavosti v súvislosti s vakcínami proti Covid-19:
9.4.2.1 investovať do intenzívnych očkovacích kampaní a šíriť transparentné informácie o bezpečnosti a možných vedľajších účinkoch vakcín, spolupracovať s platformami sociálnych médií a regulovať ich, aby sa zabránilo šíreniu dezinformácií;
9.4.2.2 spolupráca s mimovládnymi organizáciami a/alebo inými miestnymi iniciatívami s cieľom osloviť marginalizované skupiny a zapojenie miestnych komunít do vývoja a implementácie prispôsobených stratégií na podporu očkovacích látok;
9.4.3 začatie verejnej diskusie o možnej legislatíve, ktorá by zaviedla očkovanie pre špecifické skupiny alebo všeobecnú populáciu; takéto očkovacie mandáty by sa však nemali vzťahovať na osoby, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu byť očkované, ani by sa nemali vzťahovať na deti, pokiaľ a kým nebude zabezpečená úplná bezpečnosť a účinnosť všetkých vakcín sprístupnených deťom, so zameraním na najlepší záujem dieťa v súlade s Dohovorom Organizácie Spojených národov o právach dieťaťa;
9.4.4 vedením záznamov o nežiaducich účinkoch očkovania a poskytovaním podpory ľuďom s možnými komplikáciami očkovania;
9.5 s ohľadom na oslovovanie „long Covid“:
9.5.1 tým, že sa výskum tohto stavu stane prioritou a vyčlenia sa potrebné finančné prostriedky na výskum a liečbu s cieľom konečne zaviesť jednotné usmernenia pre liečbu;
9.5.2 vytvorením skríningových programov s cieľom lepšie pochopiť, koľko ľudí je postihnutých týmto stavom a aký druh podpory by potrebovali a ako možno túto podporu najlepšie poskytnúť;
9.5.3 zameraním úsilia na rozvoj a rozšírené používanie komplexných rehabilitačných programov pre pacientov s „dlhým Covidom“;
9.5.4 zabezpečením toho, aby postihnutí neboli diskriminovaní;
9.6 v súvislosti s budovaním silnejších zdravotných systémov na národnej, európskej a celosvetovej úrovni:
9.6.1 zabezpečením sprístupnenia potrebných finančných prostriedkov pre národné zdravotnícke systémy, najmä pokiaľ ide o primeranú odmenu pre zdravotnícky personál a sociálnu starostlivosť a primeranú, cenovo dostupnú a dostupnú duševnú zdravotnú starostlivosť (najmä pre deti a mladých ľudí);
9.6.2 uplatnením odporúčaní obsiahnutých v rezolúcii 2329 (2020) „Poučenie pre budúcnosť z účinnej a na právach založenej reakcie na pandémiu Covid-19“, pokiaľ ide o:
9.6.2.1 verejné zdravie a pripravenosť na pandémiu, globálnu zdravotnú bezpečnosť a prístup „Jedno zdravie“, a to aj podporou vypracovania a prerokovania dohovoru, dohody alebo iného medzinárodného nástroja podľa Ústavy Svetovej zdravotníckej organizácie na posilnenie prevencie pandémie, pripravenosti a odozva;
9.6.2.2 reforma WHO;
9.6.2.3 rozvoj regionálneho európskeho systému schopného pomáhať príslušným medzinárodným inštitúciám v ich snahách zabezpečiť účinnú pripravenosť a reakciu na pandémie;
9.6.2.4 zriadenie stáleho systému inšpekcie v OSN pre súčasné a budúce biologické udalosti s vážnymi následkami, medzinárodný dohľad a zodpovednosť za pripravenosť na pandémiu prostredníctvom nezávislého externého subjektu;
9.7 pokiaľ ide o riešenie sociálno-ekonomických problémov, ktoré vznikli v dôsledku pandémie:
9.7.1 uplatnením odporúčaní obsiahnutých v rezolúcii 2384 (2021) „Prekonávanie sociálno-ekonomickej krízy vyvolanej pandémiou Covid-19“, rezolúcii 2385 (2021) „Vplyv pandémie Covid-19 na práva detí“ a rezolúcii 2393 (2021) „Sociálno-ekonomické nerovnosti v Európe: čas obnoviť sociálnu dôveru posilnením sociálnej práva“;
9.7.2 dodržiavaním základných sociálnych a ekonomických práv zakotvených v Európskej sociálnej charte.
 
10. Pandémia Covid-19 sa neskončila a pravdepodobne to nebude posledná pandémia svojho druhu. Je prvoradé vyhnúť sa politizácii pandémií – a opatreniam v oblasti verejného zdravia na ich potlačenie. Na zmiernenie vplyvu budúcich variantov koronavírusu a iných zdravotných hrozieb, ktoré sa môžu čoskoro objaviť, svet musí urýchlene zaviesť a posilniť systémy monitorovania a dohľadu nad patogénmi. Rozdiely medzi krajinami a v rámci spoločností je potrebné preklenúť, pričom politici idú príkladom, aby bolo možné raz a navždy poraziť Covid-19 a čeliť budúcim hrozbám jednotnejším spôsobom a s väčšou solidaritou.
 
 
Hlasovanie: Rusko ZA, Slovensko ZA

Hlasovanie o odporúčaní - Doc. 15444

Poraziť Covid-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia

výsledky hlasovania zhromaždenia

 

Hlasovanie o textoch a pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch

Poraziť Covid-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia: Doc. 15444

Následne Ministri prijali toto Uznesenie dňa 22 September 2022

https://pace.coe.int/en/files/29797 Doc. 15613 22/09/2022

Odpovedať na odporúčanie: Doc. 15613 | 22 September 2022

Výbor ministrov

Prijaté na 1442. zasadnutí zástupcov ministrov (14. septembra 2022). 2022 – štvrtá schôdza

Odporúčanie 2222 (2022)

1. Výbor ministrov dôkladne zvážil odporúčanie Parlamentného zhromaždenia 2222 (2022) „Porazenie COVID-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia“. Text postúpila Riadiacemu výboru pre ľudské práva v oblasti biomedicíny a zdravia (CDBIO), Európskemu výboru pre sociálne práva (ECSR), Vládnemu výboru Európskej sociálnej charty a Európskeho kódexu sociálneho zabezpečenia a Európska platforma pre sociálnu súdržnosť (PECS)/Európsky výbor pre sociálnu súdržnosť (CCS) pre informácie a prípadné pripomienky.
 
2. Výbor ministrov víta pozornosť, ktorú Zhromaždenie venuje otázke pandémie Covid-19 z hľadiska efektívneho a udržateľného riadenia s cieľom reagovať na akúkoľvek novú krízu verejného zdravia v súlade s ľudskými právami a základnými slobodami. Uznáva, že zdravotná kríza môže vystaviť závažným sociálno-ekonomickým nerovnostiam, a vyzýva členské štáty Rady Európy, aby zabezpečili porazenie COVID-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia v súlade s ľudskými právami.
 
3. Výbor ministrov zdôrazňuje dôležitosť výmeny informácií a osvedčených postupov pri riadení krízy, podporovaní spolupráce a transverzality smerom k lepšej pripravenosti na budúcu krízu verejného zdravia. V tejto súvislosti vyzdvihuje projekt mnohostrannej spolupráce „Ochrana ľudských práv v zdravotnej starostlivosti počas kríz verejného zdravia“, ktorý generálny tajomník predložil v januári 2021, s cieľom pomôcť členským štátom spoločne sa učiť o riadení tejto krízy a byť odolnejší, keď budú čeliť budúcim krízam v oblasti verejného zdravia, s inštitúciami schopnejšími riadiť takéto krízy udržateľným, transparentným a zrozumiteľným spôsobom v súlade s normami ľudských práv, čím sa zvýši dôvera verejnosti.
 
4. V tejto súvislosti Výbor ministrov zdôrazňuje dôležitosť a relevantnosť Európskej sociálnej charty, ktorá predstavuje zdroj na navrhovanie opatrení na prevenciu a pripravenosť, ktoré sú v súlade s právom na zdravie a rešpektovaním základných sociálnych a ekonomických práv. Výbor ministrov uznáva najmä dôležitosť zaručenia práva na ochranu zdravia (článok 11 charty) a vyzýva zmluvný štát, ktorý ešte nie je viazaný týmto ustanovením, aby zvážil jeho prijatie.
 
5. Upozorňuje zhromaždenie aj na činnosť CDBIO, ktorej mandátom je „vykonávať medzivládnu prácu v oblasti ochrany ľudských práv v oblasti biomedicíny, ako aj zdravia; najmä s ohľadom na problémy vyvolané pandémiou Covid-19 a so zreteľom na ponaučenie zo zdravotnej krízy“. V tejto súvislosti riadiaci výbor v súčasnosti dokončuje návrh odporúčania o spravodlivom prístupe k liečbe a vybaveniu v situáciách nedostatku, ktoré má byť predložené Výboru ministrov začiatkom roka 2023.
 
6. Okrem toho, CDBIO neustále uvažuje o spôsoboch, ako byť lepšie pripravený a odolný voči budúcim hrozbám, ako to dokazujú vyhlásenia s, okrem iného o Covid-19 a vakcínach,Poznámkaa prostredníctvom webinárov a iných podujatí, ako je napríklad Konferencia o sociálnej odolnosti a rovnosti v zdraví: perspektíva v oblasti ľudských práv pre lepšiu odolnosť a pripravenosť , ktorá sa konala online 22. februára 2022.
 
7. Výbor ministrov tiež víta Stanovisko k uplatňovaniu Dohovoru Rady Európy o falšovaní liekov a podobných trestných činov ohrozujúcich verejné zdravie v kontexte COVID-19, ktoré zverejnil Výbor pre medicinu 27. apríla 2021. Zdôrazňuje najmä dôležitosť zachovania maximálnej ostražitosti voči falšovaniu alebo falšovaniu liekov a vakcín proti Covid a uznáva význam dohovoru Medicrime v boji proti zločineckým sieťam zapojeným do prerušenia legálneho dodávateľského reťazca.
 
8. Výbor ministrov tiež poukazuje na zásadný príspevok Európskeho riaditeľstva pre kvalitu liekov a zdravotnej starostlivosti (EDQM) ku globálnemu úsiliu v boji proti vírusu – zavedením zrýchleného certifikačného postupu a poskytnutím bezplatného prístupu k jeho štandardy kvality, školiace materiály a ďalšie relevantné usmernenia o vakcínach s rekombinantnými vírusovými vektormi a pre nezávislé a koordinované testovanie šarží vakcín proti Covid-19.
 
9. Výbor ministrov uznáva vedúcu úlohu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), pokiaľ ide o prevenciu a reakciu na pandémiu. Súhlasí s Parlamentným zhromaždením v otázke dôležitosti a pridanej hodnoty synergie a spolupráce medzi príslušnými orgánmi Rady Európy a WHO, pričom rešpektuje komplementárnosť práce príslušných organizácií a orgánov. V tejto súvislosti informuje zhromaždenie, že CDBIO sa zaviazalo k spolupráci a komunikácii s inými organizáciami a orgánmi, ako je uvedené v jeho Strategickom akčnom pláne pre ľudské práva a technológie v biomedicíne (2020-2025) a dlhodobo spolupracuje s SZO. Okrem toho je Rada Európy pridruženým členom Medziagentúrneho výboru OSN pre bioetiku (UNIACB), kde si vymieňa informácie a koordinuje príslušné činnosti s agentúrami OSN vrátane WHO.
 
10. Na záver Výbor ministrov vyzýva členské štáty, aby zvážili implementáciu odporúčaní uvedených v rezolúcii 2424 (2022) „Porazenie COVID-19 opatreniami v oblasti verejného zdravia“ a v rezolúcii 2329 (2020) „Poučenie pre budúcnosť z efektívnej a reakcia na pandémiu Covid-19 založená na právach“.
 
 

Zdroj titulného obrázka

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes