Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Vedci varujú pred nebezpečenstvom očkovania dospievajúcich proti korone

VKontakte

Vedci varujú verejnosť pred nebezpečenstvom očkovania mladých ľudí vo veku 10 - 19 rokov proti koronavírusom, pretože podľa ich názoru riziká prevažujú nad prínosmi pre túto vekovú skupinu.

„Zásada predbežnej opatrnosti hrá podľa nášho názoru proti veľkému použitiu injekcií Pfizer u maloletých,“ uvádza sa v článku z 27. mája, ktorého spoluautorom je päť vedcov z Québecu, vrátane čestného profesora lekárskej farmakológie na univerzite v Montreale. , Pierre Biron.

„Nízka miera hospitalizácie medzi mládežou vo veku od 10 do 19 rokov a takmer nulová úmrtnosť minimalizuje prínos vakcíny pre túto vekovú skupinu, s výnimkou osôb s osobitným zdravotným stavom,“ dodala Isabelle Picard, jedna z vedkýň kto článok podpísal.

Z tohto dôvodu títo vedci pochybujú o závažnosti ohrozenia maloletých, najmä preto, že miera neobvyklých klinických prejavov (MCI) vakcíny Pfizer je „o niečo nižšia ako kumulované riziko hospitalizácie […] v Quebecu pre túto vekovú skupinu“. .

Miera MCI je tiež vyššia ako miera úmrtnosti, takže deti majú väčšiu pravdepodobnosť vedľajších účinkov vakcíny ako úmrtia na koronavírus.

5. mája však Kanadský imunizačný poradný výbor (Naci) schválil očkovaciu látku proti koronavírusom od spoločnosti Pfizer pre deti vo veku od 12 do 15 rokov na základe vzorky 1131 naočkovaných detí, ktoré autori dokumentu považovali za príliš malé na adekvátne vyhodnotenie nepriaznivých účinkov.

Vakcíny Messenger RNA (mRNA) sa tiež spájajú s prípadmi myokarditídy, zápalu srdcového svalu, u mladých ľudí.

Časopis „Science“ v článku zverejnenom 1. júna uviedol, že jeden prípad myokarditídy sa vyskytuje u každých „3 000 až 6 000 mužov vo veku od 16 do 24 rokov, ktorí dostanú vakcínu Pfizer,“ uvádza štúdia ministerstva zdravotníctva. Izraelské zdravie. Izrael má jednu z najvyšších zaočkovaností na svete a pri očkovaní svojej populácie sa spoliehal na vakcínu Pfizer.

Väčšina prípadov myokarditídy sa ukázala byť benígna, poznamenáva „Science“ s odvolaním sa na lekára, pediatra Douglasa Diekemu, ktorý sa domnieva, že tento výsledok by nemal nabádať kolegov k neočkovaniu detí.

Napriek tomu Izrael študuje možnosť nepodať druhú dávku adolescentom vo veku od 12 do 15 rokov kvôli riziku myokarditídy, informovali noviny Israel Hayom 31. mája.

Jeden z aktívnych členov Quebecského imunizačného výboru (CIQ), Dr. Gaston De Serres, sa domnieva, že treba brať do úvahy aj dlhodobé riziko, ktoré pre mladých ľudí predstavuje koronavírus. „Očkujeme nielen ďalšie dva alebo tri týždne, ale aj niekoľko ďalších mesiacov, aby sme sa z dlhodobého hľadiska vyhli formám covidií,“ uviedol v rozhovore.

Pre CIQ výhody očkovania prevažujú nad rizikami, ktoré so sebou nesie. Na otázku o nebezpečenstve myokarditídy Dr. De Serres uviedol, že „frekvencia [výskytu] zatiaľ nie je jasná“, ale zdá sa, že k takým problémom „dôjde po druhej dávke“. Uviedol tiež, že zápal srdca bol „relatívne miernou“ nepríjemnosťou, ktorá „si zriedka vyžaduje vážne ošetrenie“.

Vedec pripustil, že v Quebecu sa vyskytli prípady myokarditídy, ale nie je schopný ich kvantifikovať. Verejné zdravotníctvo by mohlo zrušiť druhú dávku pre mladých ľudí.

Nie je vylúčené, že druhá dávka vakcíny bude pre deti vo veku 12-17 rokov v nasledujúcich týždňoch zrušená. „Je to súčasť možností [na stole],“ uviedol De Serres s tým, že fenomén myokarditídy spojenej s koronavírusmi je pomerne nový a že je potrebné naďalej monitorovať štúdie týkajúce sa tejto problematiky.

„Vidíme však, že imunitná odpoveď [po očkovaní očkovacou látkou] je u mladých ľudí vynikajúca, a to už po jednej dávke,“ uviedol. „Údaje budú naďalej prichádzať a my [CIQ] sa budeme môcť prispôsobiť, aby sme zaručili bezpečnosť verejnosti,“ uzavrel profesor z Katedry sociálnej a preventívnej medicíny na Lavalovej univerzite.

17.6.2021 Spracoval: OZ Dôstojnosť Slovensko

Všetky práva vyhradené OZ Dôstojnosť Slovenska v spolupráci s médiami v zahraničí. Zdroj: mpr21.info

Ak sa vám páči naša práca....podporte nás. Nie sme financovaní a nedostávame žiadne granty od štátu a ani od politických strán či hnutí - čo je pre nás tiež veľmi dôležité z hľadiska zachovania našej nezávislosti. Iba z vlastných zdrojov. Ďakujeme.

https://dostojneslovensko.eu/138-kontakt-pre-podporu

 

 

Súvisiace články

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes